Gotowy, aby przekształcić swoje pomysły w wiodące na rynku marki lub produkty?

Jesteś we właściwym miejscu. Mam ponad 20 lat doświadczenia w tworzeniu i wdrażaniu produktów i marek, projektowaniu przemysłowym, inżynierii mechanicznej oraz R&D. Skutecznie łączę kreatywność, rzemiosło i innowacje produktowe z wiedzą o tym, jak wyprodukować to, co zaprojektowane.

Prasa i Media

Wiem, jak z sukcesem zaprojektować i wyprodukować najbardziej wymagające przedmioty.

Zrealizowałem ponad 400 projektów dla różnych branż i firm z całego świata, w tym urządzeń medycznych, elektroniki użytkowej, lotnictwa oraz sektorów przemysłowych. To tysiące rozwiązanych problemów, które dają mi pewność i biegłość w podejmowaniu decyzji prowadzących najszybszą drogą do celu.

Dla mnie każdy dobry produkt to odrębna opowieść o designie, użytkowniku i innowacji, stworzona w celu dostarczenia realnej wartości wszystkim zaangażowanym.

Cześć, mam na imię Michał

Chętnie pomogę

Jeśli jesteś start-upem, który chce wyróżnić swój produkt czy ugruntowaną firmą, szukającą odświeżenia oferty - zapraszam.

Poniżej znajdziesz szczegółowe obszary, w których mogę wesprzeć Twoje działania.

  • Z szeroką perspektywą i bogatym doświadczeniem nie tylko jako projektant, ale też jako, Founder, CEO, CDO czy design leader, oferuję konsultacje obejmujące każdy aspekt tworzenia i rozwoju produktu czy strategii biznesowej. Doskonale rozumiem złożoność tych procesów— od innowacji i strategii rynkowej, po zarządzanie zespołem i rozwój marki. Moje usługi konsultingowe mają na celu pomóc Ci dostrzec szerszy obraz i podejmować przemyślane decyzje, aby osiągnąć jeszcze lepsze cele biznesowe.

  • Od idei po stworzenie koncepcji nowej marki i produktu, pomogę Tobie stworzyć strategię, aby zapewnić, że Twój produkt będzie odpowiedzią na pytania odbiorców i wyróżni się na tle konkurencji.

  • Pomogę Tobie stworzyć koncepcje wizualne i funkcjonalne, skupiając się na ich późniejsze wykonalności, estetyce i co najważniejsze użytkowniku i jego doświadczeniach.

  • Projektowanie mechaniczne to nieodłączna cześć dobrego wzornictwa. To także kluczowy etap weryfikacji koncepcji i potwierdzenia jej wykonalności pod względem technicznym. Jestem w tym dobry.

  • Zoptymalizuję konstrukcję pod kątem produkcji i montażu, zmniejszając liczbę komponentów i upraszczając procesy montażowe. Takie podejście pozwala obniżyć koszty, zmniejszyć potencjalne problemy i zwiększyć zyski.

  • Stworzę dokumentację produkcyjną, która wspiera płynne przejście od prototypu do produkcji masowej, zapewniając jakość i spójność na każdym etapie. Dobrze jest mieć pewność, że ostateczny produkt będzie równie dobry, jak jego koncepcja.

  • Obejmę nadzór nad projektem w fazie produkcji, aby upewnić się, że ostateczny produkt spełnia założenia projektowe i utrzymuje ustalone standardy jakości.

StethoMe® już poznałeś, czas na moje inne projekty

Łącząc dobre rzemiosło z innowacyjnością, tworzyłem funkcjonalne i przyciągające wzrok produkty dla wielu branż. Oto niektóre z nich.

Projekt wzorniczy przedłużacza elektrycznego, zaprojektowanego przez projektanta wzornictwa przemysłowego Michała Bonikowskiego, który jest zdobywcą wielu najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu.
Projekt wzorniczy profesjonalnego mikrofonu do nagrań 360 stopni, stworzony przez firmę ZYLIA i zaprojektowany przez polskiego projektanta wzornictwa przemysłowego Michała Bonikowskiego.
Projekt wzorniczy urządzenia medycznego, stworzony przez eksperta w dziedzinie designu Michała Bonikowskiego. Przykład innowacji technologicznej, produktowej i użytkowej.
Innowacyjna walizka podróżna, którą łączy w sobie funkcje - elektrycznej deskorolki, hulajnogi oraz walizki podróżnej, wielkości kabinowej. Zaprojektowana przez  projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego. Innowacja produktowa.
Ekskluzywny komplet obrączek ślubnych, wykonanych w innowacyjnej technice łączenia złota z porcelaną, zaprojektowany przez eksperta w dziedzinie designu - Michała Bonikowskiego.
Minimalistyczny i wysoce estetyczny projekt inhalatora medycznego, stworzony przez cenionego projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskigo
Innowacyjny, minimalistyczny produkt. Płaska wtyczka elektryczna, do ciasnych miejsc. Projekt wykonany przez Michała Bonikowskiego, eksperta w dziedzinie projektowania użytkowego.
Minimalistyczny projekt wzorniczy urządzenia będącego notatnikiem i czytnikiem e ink. Projekt: Michał Bonikowski, projektant wzornictwa przemysłowego. Estetyczny produkt elektroniki użytkowej, przedstawiony na białym tle.
Mateusz Kusznierewicz, trzymający innowacyjny produkt o nazwie ZOOMKA, którego autorem jest Michał Bonikowski, ceniony polski projektant wzornictwa przemysłowego. Produkt dystrybuowany przez T-Mobile Polska.
Innowacyjny, biodegradowalny zestaw sztućców, wykonany z PLA i zaprojektowany przez polskiego projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego. Biodegradowalna łyżka, widelec oraz nóż, leżące na szarym tle.
Innowacyjny kontroler do gier, stworzony w Polsce, którego premiera odbywa się na targach CES w Las Vegas przy współpracy z firmą Samsung. Za projekt urządzenia odpowiadał projektant wzornictwa przemysłowego Michał Bonikowski.
Minimalistyczny projekt wzorniczy urządzenia będącego notatnikiem i czytnikiem e ink. Projekt: Michał Bonikowski, projektant wzornictwa przemysłowego.
Innowacyjny i przyjazny aparat do fotografii stereoskopowej, zaprojektowany przez jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów wzornictwa przemysłowego, Michała Bonikowskiego.
Innowacyjne gniazdko elektryczne, do samodzielnego montażu, zaprojektowane przez projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowski. Minimalistyczny i bardzo estetyczny wzór przemysłowy.
Innowacyjny produkt z dziedziny "telemedycyna". Połączenie elektronicznego stetoskopu z kamerą do badań laryngologicznych, zaprojektowany przez projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego.
Innowacja materiałowa wykorzystująca zmieloną kawę, połączoną z PLA do wykonania biodegradowalnego zestawu naczyń. Projekt Michał Bonikowski, ekspert w dziedzinie designu i innowacji.
Innowacyjny produkt z dziedziny "telemedycyna". Połączenie elektronicznego stetoskopu z kamerą do badań laryngologicznych, zaprojektowany przez projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego.
Innowacyjna walizka podróżna, którą łączy w sobie funkcje - elektrycznej deskorolki, hulajnogi oraz walizki podróżnej, wielkości kabinowej. Zaprojektowana przez  projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego. Innowacja produktowa.
Minimalistyczny projekt wzorniczy urządzenia będącego notatnikiem i czytnikiem e ink. Projekt: Michał Bonikowski, projektant wzornictwa przemysłowego. Czytnik e Ink, leży obok filiżanki kawy, na szarym tle. Na wyświetlaczu strona z książki o N. Tesla
Zestaw mebli Koło Sanitec, zaprojektowany przez Michała Bonikowskiego. Białe szafki wiszące na czarnej ścianie z białymi grafikami. Wzornictwo przemysłowe dla branży meblowej. Projekt zdobył wiele nagród.
Ekskluzywny elektryczny pojazd śnieżny, który miał szansę pojawić się w filmie o Jamesie Bondzie. Innowacja stworzona przez polskiego projektanta wzornictwa przemysłowego Michała Bonikowskiego. Czarny pojazd, z zamykaną kabiną, płozami i gąsienicami.
Projekt wzorniczy rozgałęźnika elektrycznego, zaprojektowanego przez projektanta wzornictwa przemysłowego Michała Bonikowskiego, który jest zdobywcą wielu najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu.
Innowacyjna walizka podróżna, którą łączy w sobie funkcje - elektrycznej deskorolki, hulajnogi oraz walizki podróżnej, wielkości kabinowej. Zaprojektowana przez  projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego. Innowacja produktowa.
Odświeżacz powietrza do samochodu w kształcie głowy uśmiechniętego kotka. Projekt wzorniczy wykonany przez doświadczonego i cenionego projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego. Produkt wykonany polimeru w technologii wtrysku.
Terminal do płatności kartą, zaprojektowany dla firmy Gemalto. Projekt wykonany przez Michała Bonikowskiego, polskiego projektanta wzornictwa przemysłowego. Białe urządzenie do wykonywania płatności kartą, przedstawione na czarnym tle.
Projekt wzorniczy przedłużacza elektrycznego, zaprojektowanego przez projektanta wzornictwa przemysłowego Michała Bonikowskiego, który jest zdobywcą wielu najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu.
Innowacyjny, minimalistyczny sterownik do pieca gazowego, stworzony z największym naciskiem na prostotę użytkowania. Zaprojektowany przez Michała Bonikowskiego, eksperta innowacji produktowej i użytkowej.
Butelka do karmienia niemowląt, posiadająca innowacyjny smoczek z systemem wntykolkowym, który w najbardziej naturalny sposób odwzorowuje sposób karmienia przez matkę. Projekt Michał Bonikowski, ekspert innowacji i tworzenia produktów.
Zestaw mebli Koło Sanitec, zaprojektowany przez Michała Bonikowskiego. Białe szafki wiszące na drewnianej ścianie. Wzornictwo przemysłowe dla branży meblowej. Projekt zdobył wiele nagród.
Wysoce innowacyjny spektrometr, stworzony przez firmę Antmicro do zastosowania w kopalniach, zaprojektowany przez Michała Bonikowskiego, projektanta wzornictwa przemysłowego. Produkt analizuje rudy metali, oceniając ich jakość.
Innowacyjny projekt mebli dla dzieci. Innowacja polegająca na rozwiązaniach, pozwalających rosnąć meblom wraz z dzieckiem. Projekt Michał Bonikowski - polski projektant wzornictwa przemysłowego i ekspert innowacji produktowej.
Innowacyjny smoczek i ustnik z systemem wntykolkowym, który w najbardziej naturalny sposób odwzorowuje sposób karmienia przez matkę. Projekt Michał Bonikowski, ekspert innowacji i tworzenia produktów.
Produkt medyczny, inteligentny stetoskop marki StethoMe do zastosowań domowych i telemedycznych. Zaprojektowany przez eksperta w dziedzinie designu - Michała Bonikowskiego. IF Design Award 2020, EUIPO.
Minimalistyczna forma stolika nocnego, wykonanego z drewna i brązu. Projektant wzornictwa przemysłowego Michał Bonikowski. Stolik nocny w kolorze granatowym z brązem, na białym tle.
Projekt wzorniczy przedłużacza elektrycznego, zaprojektowanego przez projektanta wzornictwa przemysłowego Michała Bonikowskiego, który jest zdobywcą wielu najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu.
Innowacyjny smartwatch, będący połączeniem technologii monitorowania z mechanizmem kwarcowym. Innowacja w postaci wymiennych kopert. Projekt - Michał Bonikowski, ekspert w dziedzinie innowacji i projektowania produktów.
Innowacyjna walizka podróżna, którą łączy w sobie funkcje - elektrycznej deskorolki, hulajnogi oraz walizki podróżnej, wielkości kabinowej. Zaprojektowana przez  projektanta wzornictwa przemysłowego - Michała Bonikowskiego. Innowacja produktowa.
Innowacyjny pojazd latający - Fusioncopter C4. Żyrokopter dla 6 osób, zaprojektowany przez Michała Bonikowskiego, polskiego projektanta wzornictwa przemysłowego. Maszyna stoi na lotnisku w słońcu. Malowanie biało czarne,  czerwone wstawki.

Ciekawi Cię, co możemy razem osiągnąć?


FAQs

Czym jest wzornictwo przemysłowe?

Wzornictwo przemysłowe to sztuka tworzenia produktów, które są nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i efektywne. Polega na rozwiązywaniu praktycznych, mechanicznych oraz związanych z produkcją wyzwań na każdym etapie cyklu życia produktu.

Co projektuję?

Pracowałem nad produktami dla różnych branż — od przedmiotów dla dzieci po maszyny latające i wszystko, co pomiędzy. To różnorodne doświadczenie dało mi głęboką wiedzę oraz umiejętność poruszania się po różnych sektorach, często stosując rozwiązania z jednej branży w drugiej, wprowadzając nieoczywiste innowacje.

Jak powstaje produkt?

Proces zaczyna się od solidnego briefu projektowego, poprzedzonej analizą możliwości, konkurencji i rynku, na tej podstawie powstaje koncepcja, prototypowanie, testowanie, poprawianie, a następnie szczegółowe opracowanie mechaniczne i inżynierskie, na podstawie którego tworzy się dokumentację produkcyjną. Dbam o to, by każdy projekt był zoptymalizowany pod kątem użyteczności, produkcji i sukcesu rynkowego, nadzorując każdy etap od idei - po gotowy przedmiot.

Czy zajmuję się inżynierią?

Choć specjalizuję się w projektowaniu przemysłowym i mechanicznym, często współpracuję ściśle z zespołami inżynieryjnymi klienta czy producenta. To kluczowe, jeśli chcemy zapewnić płynną integrację rozwiązań i optymalną funkcjonalność produktów.

Gotowy, aby rozpocząć projekt?

Niezależnie od tego, czy jesteś start-upem z przełomowym pomysłem, czy też ugruntowaną firmą szukającą innowacji, a może chcesz tylko odświeżyć swoje produkty - jestem tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się ze mną, a wspólnie znajdziemy odpowiednią formę współpracy.