Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
zylia.png

Zylia

Zylia

Rozpoczynając pracę nad kształtem tego urządzenia, wiedziałem, że musi to być coś organicznego, zupełnie jak muzyka, która będzie je otaczać. Z nieoczekiwaną pomocą, przyszła mi Krystyna Czubówna, która w niedzielne przedpołudnie w programie przyrodniczym, omawiała sposób dzielenia się komórek, za co jestem jej wdzięczny po dziś dzień. To był mój punkt wyjścia. I fakt, że w naturze podobne kształty występują dość powszechnie, nie oznaczał niestety, że ich uzyskanie z aluminium naszpikowanego mikrofonami będzie proste. Upór i wytrwałość popłaciły.

 
ZYLIA_znacznik_red.jpg

Rejestrowanie
kreatywności
bez limitu.

ZYLIA to pierwsze na świecie przenośne studio nagrań, które umożliwia nagrywanie całych „scen dźwiękowych” za pomocą tylko jednego urządzenia. Zestaw ukrytych mikrofonów w połączeniu z dedykowanym softem, pozwala na odseparowanie ścieżek nagraniowych poszczególnych instrumentów.

 
zylia_stojacy_podstawa.58.jpg
 
scena_zylia.jpg

Wyzwanie projektowe?

To jeden z trudniejszych projektów, z jakimi pracowałem, bo zwyczajnie wszystko było w nim wyzwaniem. 19 sferycznie rozlokowanych mikrofonów stanowiło spory problem zarówno techniczny, jak i technologiczny, a w tym wszystkim świecący pierścień z daleką dystrybucją światła. Na szczęście ten projekt jest również jednym z tych, o które warto walczyć, bo efekt rekompensuje wszystkie problemy.

 
zylia_%2B%25285%2529.jpg
Zrzut ekranu 2019-05-20 o 19.18.01.png