Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
StethoMe_IF_Design_Award_02.jpg

StethoMe®

StethoMe®

Prace nad projektami, które mają faktyczny i bezpośredni wpływ na czyjeś życie, z założenia stanowią największe wyzwanie i stawiają wyższe czekiwania związane z ich efektem. StethoMe to pierwszy na świecie, elektroniczny, bezprzewodowy stetoskop do użytku domowego, współpracujący ze smartfonem, z wbudowanym ultra inteligentnym systemem analizy dźwięków, stworzonym przez ich zdolny zespół. Stanowi on pierwszą linię walki z chorobami dzieci i jest też pierwszym na rynku tak precyzyjnym urządzeniem medycznym, służącym do kontroli zdrowia i układu oddechowego. To był duży zaszczyt i przywilej, móc ubrać tę wyjątkową technologię w realny produkt.

 
Zrzut ekranu 2019-05-19 o 23.50.59.png

Ty badasz.
StethoMe® analizuje.
Lekarz decyduje.

Z tym urządzeniem, jesteś w stanie wstępnie zbadać dziecko bez wychodzenia z domu, a wyniki tych badań wysłać do lekarza, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

 
bonikowski_02.jpg
 
Zrzut ekranu 2019-05-20 o 13.08.46.png

Wyzwanie projektowe?

Poza dostosowaniem obudowy do skomplikowanej elektroniki oraz wymogów akustycznych warunkujących poprawność przeprowadzanych badań-stworzyć produkt, skierowany zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Dlatego produkt ten zyskał dwa oblicza, technologia wyeksponowana w części monitorującej i jej miękka i miła w dotyku przeciwwaga w części badającej. Zabieg ten dał efekt idealnego produktu zarówno dla badającego, jak i badanego. Całość dopełniła identyfikacja graficzna stworzona przez MINIMA

 
Zrzut ekranu 2019-05-20 o 13.10.37.png
Zrzut ekranu 2019-05-19 o 23.52.28.png
michal_bonikowski_wzornictwo_przemyslowe_certyfikat_stethome.jpg

Stetoskop oraz algorytmy AI z certyfikatem CE

StethoMe AI są pierwszymi na świecie certyfikowanymi algorytmami do analizy i wykrywania nieprawidłowych dźwięków w układzie oddechowym dzieci.