Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
sanki_tyl2.441.jpg

Snow

snow crawler

Kilka lat temu, prowadziłem w magazynie LOGO cykl felietonów projektowych, gdzie przez kilka miesięcy tworzyłem nowe koncepcje produktów, które następnie były drukowane w kolejnych wydaniach (linki w Info). Jednym z nich był projekt zamkniętego skutera śnieżnego, który trafiając do sieci, rozpalił wyobraźnie ludzi na całym świecie. Przez kilka lat otrzymywałem pytania i prośby o realizację tego projektu, łącznie z postulatem jednego z największych amerykańskich serwisów o umieszczenie go w kolejnej części Bonda. To się nie udało, ale udało mi się zrobić wersję 2.0 snow crawlera. Bawiłem się przy tym tak samo świetnie, jak za pierwszym razem. I nie jestem pewien, czy oddałbym go Bondowi.

 
sanki_tyl2.445+2.jpg

Elektryczny

super pojazd

na śnieg.

Zarówno pierwsza, jak i druga wersja zakładała całkowicie elektryczne zasilanie. Jeśli ktoś z Was miał okazję jeździć skuterem śnieżnym w pięknych okolicznościach przyrody, to wie, że ich głośność nie pozwala na pełnię szczęścia.

 
snow_01.jpg
 
sanki_tyl2.442.jpg

Wyzwanie projektowe?

Wyzwaniem był tylko czas i tortura wynikająca z ciągłego mówienia sobie — już dość poprawek, ta wersja jest ok. Takie zabawy, gdzie jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, sprawiają niesamowitą frajdę. Dziesiątki razy śniło mi się, że śmigam nim w ciszy po Alpach i szczerze żałuję, że to był tylko sen.

 
sanki_tyl2.440.jpg
Zrzut ekranu 2019-05-21 o 19.26.41.png
Zrzut ekranu 2019-05-21 o 19.25.59.png
Wersja dla tych, co wolą pustynię od śniegu.

Wersja dla tych, co wolą pustynię od śniegu.

12.png