Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
sherly_pro.6.jpg

Sherlybox

sherlybox

Nie wszystko, co można wydrukować, można wyprodukować. To dość ważna zasada, o której młodzi i niedoświadczeni projektanci zapominają. Sherly trafiło w moje ręce w takim właśnie momencie. Po wszystkich testach funkcjonalnych elektroniki umieszczonej w prototypach obudowy przyszedł czas, aby rozpocząć pilotażową produkcję. Wtedy okazało się, że ich dotychczasowy projekt jest kompletnie nieprodukcyjny. Moim zadaniem było przeprojektowanie całości urządzenia tak, aby stało się to możliwe. Zmianom uległy także wszystkie aspekty funkcjonalne produktu. W efekcie powstał produkt, który wyglądem przypomina jajo zniesione przez technologię, bez wątpliwości co było pierwsze.

 
sherly_pro.131.jpg

Lokalnie chmurzy.

Sherlybox jest wyspecjalizowanym dyskiem sieciowym do kontekstowej synchronizacji danych. Za pomocą tego urządzenia, możliwe jest udostępnianie plików i folderów zaufanym osobom bez konieczności synchronizacji i przesyłania zbiorczego.

 
20150612_sherly_015.jpg
 
sherly_pro.140.jpg

Wyzwanie projektowe?

Naprawienie błędów projektowych poprzednika. Bo tak to najczęściej bywa, że poprawki po kimś, są znacznie bardziej uciążliwe, niż projektowanie od zera. Jeśli komuś przyszło poprawiać po mnie, to z tego miejsca przepraszam i obiecuję, że bardzo ciężko pracowałem przez ostatnie lata, by nie trzeba było.

 
20150612_sherly_037.jpg
sherly_pro.133.jpg
sherly_pro.134.jpg