Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
boni2.jpg

Info

Jako projektant wzornictwa przemysłowego, cenię sobie prostotę i dbałość o małe rzeczy, bo w końcu nie ma nic od nich większego. W życiu dążę do tego, by otaczać się ludźmi wypełnionymi pasją i twórczym głodem. Ludźmi, którzy podobnie jak ja, są w stanie wyjść poza schemat i czuć się tam świetnie.

 

Każdy kolejny projekt, to nowe wyzwanie i nowa historia do opowiedzenia, a dobry produkt jest jak ilustracja do tej historii.

20 lat doświadczenia nauczyło mnie jednego, że nie istnieje foremka na produkt idealny, a droga do jego stworzenia jest zawsze wyboista i bardziej długa niż krótka. Sukces najczęściej jest nagrodą dla odważnych i wytrwałych, dla tych, którzy nie boją się wychodzić poza standardowe ramy i nie mylą tego z chodzeniem na skróty. A doświadczony projektant jest nikim więcej niż dobrym przewodnikiem na tej drodze.

Przez te wszystkie lata, miałem szczęście i przywilej brać udział w tworzeniu setek projektów. Od smoczków dla niemowląt po maszyny latające, ze wszystkim, co tylko można sobie wyobrazić pomiędzy tymi skrajnymi produktami. To lata pracy projektowej, tysiące godzin analiz procesów technologicznych i planowania produkcji, setki klientów i setki historii oraz niezliczone ilości rozwiązanych problemów. Suma tych wszystkich doświadczeń pomaga całkiem sprawnie i w miarę wcześnie dostrzegać pułapki i zagrożenia, jakie mogą czekać na drodze do stworzenia finalnego produktu. Dodatkowo, jako przedsiębiorca poznałem odpowiedzialność za produkt w jego życiu postprodukcyjnym i wielokrotnie na własnej skórze poczułem, jak bardzo ta wiedza wpływa na proces projektowy. Tak, zdecydowanie mogę być dobrym przewodnikiem.

Nazbierało się. To zawsze bardzo cieszy, gdy ktoś nas docenia, choć to nic więcej, jak tylko skutek uboczny dobrze wykonanej pracy. Zawsze miałem poczucie, że jej satysfakcjonujący efekt jest sam w sobie nagrodą, a wszystkie dodatkowe wyróżnienia jedynie dobitnym tego potwierdzeniem. Niemniej w tym miejscu wypada się pochwalić, dlatego gablotka z nagrodami poniżej.

Zrzut ekranu 2019-05-20 o 12.39.45.png

Linki zewnętrzne.

Firmy: Homessence | VEA

Wywiady: Forbes

Felietony: LOGO Mini | LOGO Paint | LOGO Snow | LOGO Smart

Patenty: USD822647 | USD780602 | EP3010216 | EP3010217