Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
DICE+-tablet_2013.09.25_HR-e1402768851271.jpg

DICE+

DICE+

Najbardziej niedoceniony z docenionych produktów. Otwarcie przyznaję, że sam na początku też nie doceniłem, jak wielkim wyzwaniem projektowym i konstruktorskim się stanie. Zakochałem się w tym pomyśle w 3 minuty i równie szybko przekonałem, że to wcale nie jest zabawka. Slajd poniżej doskonale pokazuje, że w tym małym urządzeniu wielkości cala sześciennego, pod względem elektronicznym, zmieścił się smarfon bez ekranu. Pierwszy i jedyny raz do pomiarów próbnych modeli przedprodukcyjnych, używałem specjalistycznego narzędzia do analiz zdjęć z rezonansu magnetycznego, którym prześwietlaliśmy pierwsze sztuki. DICE+ to najprawdopodobniej także jedyna "zabawka" na świecie, w przypadku której, tolerancja spasowania obudowy mieściła się w granicach do 0.05mm. DICE+ to także pierwszy polski produkt, który trafił do oficjalnej dystrybucji Apple w US. Wyprzedził swoje czasy i niestety jak w większości tego typu przypadków, nie przetrwał próby i jest to wielka szkoda.

 
DICE+-beauty-shot_2013.09.17_HR1.jpg

Analogowe doznania w wirtualnym świecie.

Kostka DICE+ to innowacyjny kontroler do cyfrowych gier planszowych. Po zainstalowaniu odpowiednich aplikacji, gra staje się niezwykle prosta – po rzucie kostką wynik przekazywany jest bezpośrednio do urządzenia. Kostka DICE+ skutecznie łączy tradycyjne metody gry z interaktywną rozrywką.

 
dice+-render.jpg
 
dice_rozstrzal.1234.jpg

Wyzwanie projektowe?

Wszystko. Stworzony został nowy materiał przewodzący impulsy elektromagnetyczne. Każda ze ścianek to 4 krotny wtrysk 3 różnych materiałów w jednym procesie. Mechanizm odsuwania jednej z nich, odsłaniający port ładowania mieści się w 1,5mm przestrzeni, przy wytrzymałości tysięcy powtórzeń. Elektronika montowana w najbardziej innowacyjny sposób na świecie, a całość idealnie wyważona, by zachować losowość wyników. Całość zamknięta w bryłę bez widocznych miejsc łączenia, pozwalającą na rzucanie nią bez ograniczeń i bez możliwości uszkodzenia. Z dzisiejszej perspektywy jestem pewien, że większość problemów rozwiązaliśmy czarami.

 
dice6.jpg