Wzornictwo przemysłowe, industrial design, projektowanie produktu
smoczki.jpg

Natural Nursing

Natural Nursing

W projektowaniu najważniejsza jest empatia. Umiejętność postawienia się w roli użytkownika jest kluczowa dla sukcesu każdego projektu. W tym wypadku powrót do czasu niemowlęcego był jednak niespotykanym dotąd wyzwaniem. W projekcie chodziło o zaprojektowanie całego asortymentu produktów do karmienia dzieci, z założeniem jak najwierniejszego odwzorowania karmienia piersią. Ten projekt pochłonął wiele godzin studiowania anatomii, filmów rentgenowskich ukazujących sposób zasysania przez dziecko pokarmu i co najważniejsze rozmów z mamami. Dodatkowym wyzwaniem było zaprojektowanie zupełnie nowego systemu odpowietrzania, który zapobiega kolkom w trakcie karmienia. Niezliczone symulacje strukturalne i materiałowe dały w ostateczności pożądany efekt, a pierwsze próby na małych użytkownikach, okazały się bardziej niż udane.

 
butelka_04.jpg

To odpowiedź na naturalne potrzeby niemowląt.

Kształt nasady butelki w sposób najbardziej z możliwych imituje pierś matki. Dodatkowo struktura konstrukcji smoczka, poprzez unikatowy system rozkładu naprężeń, wspomaga u dzieci naturalny odruch ssania.


 
butelki.jpg

5aa9d43838c8391842992c725e3ed689.jpg

Wyzwanie projektowe?

Największym okazało się zaprojektowanie zupełnie nowego systemu antykolkowego. Istniejące rozwiązania utkały bardzo gęstą sieć z patentów, która dość szczelnie blokowała kolejne pomysły. Dlatego znalezienie rozwiązania, którego nikt jeszcze nie znalazł, było najtrudniejsze. Na szczęście nie niemożliwe, a poszukiwanie zakończyło się nowym patentem ku radości autora.

 
1450-A.jpg
babyono-diegliu-nesukeliantis-silikoninis-zindukas-natural-nursing-kosei-kopija-1.jpg